جایگاه دستگاه های cnc در تولید

اولین کاربردهای دستگاه های cnc در صنایع هوافضا بود و پس از آن به سرعت جای خود را در صنایع گوناگون باز نمود که امروزه از بزرگترین آن ها می توان به صنایع دفاعی، صنایع خودروسازی و الکترونیک اشاره کرد.

در این میان بیشترین کاربرد cnc در فرایندهای ساخت است. پیشرفت میکروالکترونیک باعث کاهش هزینه های ساخت ماشین های cnc شده است و در نتیجه این ماشین ها به کارگاه های تراشکاری، فرزکاری، سوراخکاری، ورق کاری، کارگاه های قالب سازی و شکل دهی راه یافته اند. سیستم های cnc در روش های مدرن تولید نظیر ماشین کاری تخلیه الکتریکی EDM و برش وایرکات نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند.

 در میان فرایندهای مونتاژ، ماشین های cnc دارای بیشترین کاربرد در صنایع الکترونیک می باشند. در این صنایع، مونتاژ مدارهای چاپی که نیازمند دقت بالایی است با استفاده از ربات ها انجام می گیرد، اما در فرایندهای کنترل کیفیت، بارزترین نمونه کاربرد سیستم های cnc، ماشین های اندازه گیری سه بعدی CMM هستند. این ماشین ها قادرند تا مختصات هر نقطه دلخواه از قطعه را به دست آورده و آن را برای استفاده در سیستم های کنترل کیفیت و یا سیستم های CAD/CAM در حافظه خود ذخیره کنند.

جهت مشاهده جدید ترین محصولات شرکت اینجا را کلیک نمایید.